Перший велосипед дитини: як підібрати, на що звернути увагу

Правильний вибір велосипеда для дитини допоможе їй почуватися комфортно і безпечно під час їзди. Виробники пропонують безліч різних типів дитячого транспорту, зокрема й дитячі гірські велосипеди, для певних вікових груп. Необхідно враховувати різні критерії та чинники: вік дитини, її вподобання і фізичні дані, передбачуваний час експлуатації тощо.

Основні критерії вибору дитячого велосипеда

Підібрати велосипед не складно, якщо орієнтуватися на такі основні параметри, як зріст дитини і вага. При цьому вивчіть всі характеристики велосипеда, а не тільки який розмір рами і коліс.

Вдала покупка буде радувати, якщо вибрати її з розумом. Звертайте увагу комплексно:

  • матеріал і вага конструкції — чим менша вага, тим дитині буде легше ним керувати (алюміній легший, на відміну від сталевої рами);
  • ланцюг — ця деталь має бути накрита спеціальною кришкою для попередження потрапляння одягу під неї;
  • швидкісна передача — моделі з перемиканням швидкості краще купувати для дитини старше 10 років;
  • ручне гальмо — якщо дитина може достатньою мірою володіти силою у своїх руках і впорається з жорстким важелем;
  • допоміжні колеса — моделі велосипедів з бічними страхувальними колесами допоможуть швидше оволодіти азами в управлінні, а після страхувальні колеса потрібно зняти.

Крім того, підібрати велосипед дитині за зростом бажано і разом з підбором спеціального захисту. Стандартний комплект захисту забезпечує безпеку голови, колін, ліктів. За необхідності можна завжди поміняти кількість предметів у наборі, все залежить від того, як впевнено малюк тримається на велосипеді.

Перший велосипед дитини: як підібрати, на що звернути увагу - Стаття

Вибір за віком

Щоб від придбання не було шкоди дитині, слід уникати ситуацій, коли вона ще не доросла до велосипеда або навпаки транспорт для неї став надто малий. Як не помилитися з вибором велосипеда і вибрати його відповідно до віку дитини? Виробники дійсно пропонують великий асортимент моделей, перед покупкою скористайся рекомендаціями фахівців:

  • Від 1 року до 3-х років. Для малюків цієї категорії підходять триколісні моделі. Великою популярністю користуються біговели — це маленькі велосипеди без педалей. Дитина просто сідає на нього і відштовхується ніжками.
  • 3-5 років. З трирічного віку можна підбирати велосипед з діаметром коліс 14 і 16 дюймів. Актуальні для першого часу моделі з ручкою.
  • Від 5 до 8 років. Діти в цьому віці досягають зазвичай зросту 100-130 см, тому можна сміливо брати 18- і 20-дюймові колеса. Це період першого досвіду «дорослої» їзди, тому важливо підібрати спеціальний захист.
  • Від 8 до 12 років. Для цієї категорії вже можна підібрати міні-версії справжніх дорослих велосипедів. Підійдуть велики з діаметром коліс 24 дюймів, з оснащенням багатошвидкісною трансмісією, дисковими гальмами.

При виборі першого велосипеда для дитини враховуйте побажання свого малюка і його фізичні можливості. Це дасть змогу підібрати оптимальний варіант для розвитку всіх умінь дитини, поліпшення її здоров’я і приємного проведення часу на свіжому повітрі.

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *